آموزش بازیابی اطلاعات پاک شده با برنامه Recuva

شاید برای همه ی کاربرانی که با کامپیوتر و یا گوشی همراه خود کار میکنند اتفاق افتاده باشد که به طور اتفاقی فایلی مهم که که به آن احتیاج داشتیم  پاک شود و به طور عادی نمیتوان این فایل را باز گرداند . امروز قصد دارم برنامه ای به شما معرفی کنم که به راحتی میتوانید فایل های پاک شده از روی سیستم و گوشی همراه خود را بازیابی کنید . نرم افزار های زیادی در رابطه با این کار وجود دارند اما دلیل این که بنده این نرم افزار را انتخاب کرده ام محیط کاری ساده این نرم افزار میباشد نرم افزار  Recuva Professional  یک نرم افزار کم حجم در عین حال کاربردی میباشد که در کوتاهترین زمان با بالاترین کیفیت اطلاعات پاک شده را باز می گرداند .

1. ابتدا نرم افزار را از لینک دانلود کنید  . بعد از نصب و اجرای برنامه با پنجره خوش آمد گویی این نرم افزار روبه رو میشوید. در پایین این صفحه گزینه do not show this on startup وجود دارد با فعال کردن این گزینه برنامه در startup نمایش داده نمیشود. بر روی next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید .

axe1

2. در مرحله بعد نرم افزار از شما میخواهد نوع فایلی که میخواهید باز یابی شود را مشخص کنید  مانند عکس ها , سندها , فیلم ها, و یا همه ی این فایل ها را برای بازیابی انتخاب کنید . در این قسمت نوع فایل را مشخص کرده و بر روی next کلیک کنید .

axe2

3. در این مرحله شما باید مشخص کنید که فایل مورد نظر را از کدام قسمت کامپیوتر بازیابی شود . اگر نمیدانید فایل پاک شده در کدام قسمت بوده است  گزینه ی i’m not sure را انتخاب کنید و اگر میخواهید درایوی را انتخاب کنید تا اطلاعات پاک شده از آن باز یابی شود گزینه in a specific را فعال کنید سپس بر روی گزینه browse  کلیک کنید و درایو مورد نظر را انتخاب کنید .

axe3

axe4

4. پس از کلیک بر روی next صفحه جدیدی برایتان باز میشود . در این قسمت شما با تیک دار کردن enable deep جست و جو دقیق تر و عمیق تر انجام میشود. برروی start کلیک کنید که جست و جو صورت گیرد

axe5

5. پس از اتمام اسکن برای شما لیستی از فایل های پیدا شده نمایش داده میشود در این زمان شما میتوانید با تیک دار کردن فایل مورد نظر و انخاب recover  تمام فایل های پاک شده را باز یابی کنید .

axe6

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.