احتمالاً شما هم شنیده‌اید سیستم‌های قفل گذاری پیشرفته بازی‌ها می‌تواند تأثیر منفی بر کارایی و سرعت اجرای آنها داشته باشد، اما چقدر؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد نسخه کرک شده Final Fantasy XV به طرز چشمگیری از نسخه Steam سریع‌تر بارگذاری و اجرا می‌شود. برای مقایسه این موضوع از یک سیستم مجهز به پردازنده i7 4930K اورکلاک شده به 4.2 گیگاهرتز، کارت گرافیک GTX 980 Ti و نگارش 64 بیتی ویندوز 10 استفاده شده است. هر دو نسخه قانونی و کرک شده بازی بر روی یک هارد دیسک مکانیکی نصب شده‌اند.

گفته می شود نسخه کرک شده از همان ابتدای اجرا به طرز چشمگیری سریع‌تر اجرا می‌شود. نسخه Steam به 30 ثانیه زمان برای اجرا نیاز دارد اما نسخه کرک شده ظرف تنها 3 ثانیه اجرا می‌شود. نسخه Steam در اجرای مجدد به 8 ثانیه زمان نیاز دارد اما نسخه کرک شده باز هم ظرف فقط 3 ثانیه اجرا می‌شود. همچنین سرعت بارگذاری نقشه‌ها در نسخه کرک شده سریع‌تر است و به 58 ثانیه زمان نیاز دارد، در حالی نسخه اصلی ظرف 1 دقیقه و 40 ثانیه بارگذاری می‌شود.

بازی Final Fantasy XV توسط قفل گذاری Denuvo محافظت می شود. هم زمان برخی گزارش ها تاثیرگذاری منفی Denuvo بر روی کارایی را رد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.