به نظر می‌رسد که توییتر برنامه دارد تا پلتفرمش را به فضای امن‌تری برای کاربران تبدیل کند.

یکی از دانشجویان دانشگاه ماساچوت با بررسی فایل نصب نسخه اندروید توییتر، متوجه شده که کمپانی پشت این سرویس در حال تست ویژگی پیام‌ دایرکت با رمزنگاری سرتاسری (end-to-end) است.

این قابلیت که با نام «گفت‌وگوی مخفی» (Secret Conversation) لو رفته به کاربران این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر در ارتباط باشند، همانند چیزی که در بقیه سرویس‌های اجتماعی هم دیده‌ایم اما با این تفاوت که در توییتر و به لطف رمزنگاری سرتاسری، تنها گیرنده و فرستنده می‌توانند پیام‌ها را بخوانند و حتی خود کمپانی سازنده نیز به آن‌ها دسترسی ندارد.

اولین زمزمه‌ها مبنی بر حضور چت مخفی در توییتر به 18 ماه پیش باز می‌گردد. زمانی که اسنودن به جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر، پیشنهاد اضافه کردن یک گفت‌وگوی رمزنگاری شده را داد و دورسی هم در جواب توییت «منطقی بوده و این چیزی است که به آن فکر می‌کنیم» را نوشت.

توییتر هر چند به خاطر ساز و کارش محبوبیت زیادی دارد اما برای گفت‌و‌گوهای شخصی و به واسطه بعضی حساسیت‌ها کاربران به سراغ اپلیکیشن‌های امن‌تری همانند سیگنال یا تلگرام می‌روند. بنابراین Secret Conversation می‌تواند یک برگ برنده برای این سرویس اجتماعی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.