پلی استیشن4 سونی یکی از بزرگترین منابع درآمد این شرکت است.

این کنسول در سه ماهه اول سال جاری 2.5 میلیون نسخه فروخته و رکورد فروش خود را به 76 میلیون دستگاه رسانده‌است. انتظار می رود که این رقم در فصل‌های آینده امسال با عرضه بازی‌های جدیدی مانند God of War و Red Dead Redemption و spiderman افزایش یابد.بدون شک پلی‌استیشن4 موفق‌ترین نسخه ساخته‌ شده این کنسول تا به حال است. شرکت سونی سال 2017 را با مجموع فروش 73.6 میلیون دستگاه پشت‌سر گذاشت. این شرکت با فروش 2.5 میلیون دستگاه درطی سه ماه اول موفق‌شد مجموع فروش خود‌ را به‌ رقم چشمگیر 76.1 میلیون دستگاه برساند.

از سوی دیگر در سه ماهه‌ی اول 2018 شاهد عرضه بازی‌های بزرگ و پر‌فروش نبودیم. بازی‌هایی مثل Monster hunter: World و Shadow of Colossus در این دوره عرضه شدند ولی تجربه این عنواین آنچنان مردم را به خرید کنسول پلی‌استیشن4 ترغیب نمی‌کند.

درحالی که در سه‌ماهه‌ی اول سال شاهدفروشی چندان بزرگ نبودیم، سه‌ماه‌ی دوم سال به‌علت عرضه God of War با انفجاری بزرگ در بخش فروش آغاز شد. بازی Spiderman نیز در سه‌ماه‌ی سوم سال عرضه می شود و همچنین بازی Red Dead Redemption نیز در سه‌ماه‌ی چهارم سال عرضه می شود تا تضمینی بر افزایش _فروش این دستگاه باشد. به احتمال زیاد 2.5 میلیون کم‌ترین رقم فروش، در میان فصل های امسال است.

فروش2.5 میلیونی سونی در این فصل، افتی کوچک نسبت به فروش 2.9 میلیونی فصل قبل بود. اما ،فروش نرم‌افزاری سونی شاهد رشدی اندک بود. افزایش دو میلیونی فروش این بخش در طی دو فصل اخیر که _فروش این کمپانی از 50 میلیون به 52 میلیون نسخه رساند.

درنظر داشته باشید که سال مالی سونی پس از سه‌ماهه‌ی اول سال به پایان می‌رسد و این شرکت اننتظار دارد که با شروع سال مالی جدید 16 میلیون دستگاه به _فروش برساند. که این امر مجموع میزان ،فروش این کنسول را به 96 میلیون دستگاه می‌رساند، که در نهایت مقدار 87 میلیونی _فروش پلی‌استیشن3 را پشت سر می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.