راهنمای کامل ثبت اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید از صفحه نمایش گوشیتان عکس یا اصطلاحا اسکرین شات بگیرید. اگر گوشی شما یکی از گوشی های ساخته شده توسط سامسونگ با برند معروف گلکسی است در ادامه با ما همراه باشید. دو راه مختلف برای گرفتن اسکرین شات در گوشی های گلکسی سامسونگ وجود دارد که بسته به اینکه از کدام مدل استفاده می کنید، کمی متفاوت می باشد.

نحوه اسکرین شات گرفتن در گلکسی S8 و S9

چند راه مختلف برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش S8 (متاسفانه این فرآیند در گوشی S8 بروز شده با اندروید ارئو کار نمی کند!) و S9 وجود دارد و چند آپشن در هر یک از این روش ها موجود است که در کل کار بسیار ساده ای می باشد.

اسکرین شات گرفتن با دکمه های سخت افزاری

اگر شما از یک گوشی گلکسی مدرن مانند S8 یا S9 استفاده می کنید، اسکرین شات گرفتن مانند اکثر گوشی های اندروید کار ساده ای است: دکمه های Volume Down و Power را همزمان فشار دهید. آنها را برای حدود نیم ثانیه نگه دارید، سپس آزاد کنید.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

با وجود این دو دکمه به راحتی می توانید با استفاده از یک دست خود آنها را فشار داده و اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات گرفتن با کمک دست

گزینه دومی نیز برای اسکرین شات وجود دارد: مانند تصویر زیر دست خود در سراسر صفحه نمایش بکشید تا به راحتی بتوانید یک اسکرین شات از صفحه مد نظر خود بگیرید. این کار بر روی هر صفحه نمایشی کار می کند، مگر اینکه صفحه کلید روی صفحه نمایش نشان داده شود. به این عملیات “Palm swipe to capture” گفته می شود و در تلفن های مدرن سامسونگ منحصر به فرد است.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

گر این قابلیت را دوست ندارید می توانید آن را در مسیر زیر غیرفعال کنید:

Settings > Advanced Features > Palm Swipe to Capture

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

اسکرین شات از قسمت های انتخابی صفحه یا ضبط عکسهای GIF

اگر شما از Edge Panels سامسونگ استفاده می کنید، می توانید مجموعه ای از ابزارها را در پنل هوشمند انتخاب و استفاده کنید برای انجام برخی کارهای بسیار زیبا با تصاویر، مانند اسکرین شات از بخش های خاصی از صفحه در اشکال مستطیلی یا بیضی شکل، ضبط یک GIF و یا حتی برای پین کردن بخشی از یک تصویر به روی صفحه نمایش برای ارجاع سریع.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

برای فعال کردن این ویژگی، به Settings> Display> Edge Screen> Edge Panels بروید تا مطمئن شوید Smart Select را فعال کرده اید. پس از آن، به سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید تا پنل اج را باز کنید.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ
نحوه فعال کردن پنل اج
اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ
نحوه فعال کردن Smart Select

با در پنل اج به سراغ Smart Select بروید، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

چگونه تصاویر را روی GALAXY S7 (و قدیمی تر) بردارید

از آنجایی که سامسونگ در تمام گوشی های پیش از S8 خود از یک دکمه فیزیکی Home استفاده می کند، اسکرین شات روی این گوشی ها از آنچه که در بالا گفتیم کمی متفاوت است. به جای استفاده از Volume Down و Power، باید از دکمه Power و Home استفاده کنید. هر دو را فشار داده و حدود نیم ثانیه نگه دارید.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

S7 نیز دارای ابزار “Palm Gesture” که در بخش S8 / S9 مورد بحث قرار گرفت، می باشد.

سایر ابزارهای اسکرین شات در دستگاههای GALAXY

هنگامی که از تصویری اسکرین شات می گیرید، آن تصویر به عنوان یک پوشش کوتاه در بالای صفحه کنونی ظاهر می شود تا شما متوجه شوید که عکسبرداری با موفقیت انجام شده است. ابزار ضبط هوشمند (Smart Capture) نیز در پایین صفحه نشان داده می شود.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

ویژگی های واقعا جالبی همراه با ابزار Smart Capture ظاهر می شود. مانند گزینه scrolling screenshot که سرتاسر صفحه نمایش اسکرول می کند و همه چیز را ضبط می کند (نه تنها آنچه شما می بینید)، یک ابزار draw برای یاداشت نویسی، یک ابزار crop که به سرعت بخش های نامناسب عکس را برش دهید و یک ابزار share برای به اشتراک گذاری عکس.

اگر ابزار Smart Capture را دوست ندارید، می توانید با رفتن به Settings > Advanced Features > Smart Capture آن را غیرفعال کنید.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

کجا اسکرین شات های خود را پیدا کنید

به طور پیش فرض، تمام تصاویر در پوشه DCIM> Screenshots ذخیره می شوند، و چند راه برای دسترسی به آنها وجود دارد که شرح خواهیم داد:

اگر فقط اسکرین شات گرفته اید، نوار navigate را به پایین بکشید تا نوتیفیکیشن مرتبط به تصویر را مشاهده کنید. برای دسترسی سریع به تصویر روی آن ضربه بزنید. همچنین می توانید تصویر را مستقیما از این نوتیفیکیشن به اشتراک بگذارید، ویرایش یا حذف کنید.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

اگر برنامه های متعددی نصب کرده باشید که بتواند تصاویر را باز کند، انتخابگر برنامه هنگامی که روی یک نوتیفیکیشن تصویر ضربه بزنید، ظاهر می شود.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

روش دیگر این است که اپ Gallery یا Photos را برای دیدن همه تصاویر خود باز کنید. آنها در صفحه اصلی اپ ها قرار می گیرند.

اسکرین شات در گوشی‌های گلکسی سامسونگ

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.