اگرچه پس از معرفی گلکسی اس 9 از سوی سامسونگ مشخص شد که این گوشی در قیاس با محصولات نسل قبل خود از نظر ساختار و ویژگی‌ها، تفاوت زیادی ندارد؛ اما به نظر می‌رسد این کمپانی در حال آماده سازی یک اسمارت فون فوق پیشرفته به عنوان نسل بعدی از این محصولات است.

پس از اینکه در طی روزهای گذشته اطلاعاتی مبنی بر حضور ویژگی‌هایی نظیر تراشه قدرتمند تولید شده با استفاده از فناوری لیتوگرافی 7 نانومتری، ارتباط پر سرعت و پیشرفته 5G و همچنین سنسور تشخیص اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر در گوشی گلکسی اس 10 منتشر شد؛ امروز نیز اطلاعات تازه‌ای در اختیار قرار گرفته که نشان می‌دهد سامسونگ در حال آماده سازی یک سیستم تشخیص چهره جدید است و قصد دارد برای مقابله با قابلیت Face ID در گوشی‌های اپل، به زودی آن را وارد میدان کند.

قابلیت Face ID در گوشی‌های آیفون X با استفاده از یک سیستم نورپردازی، گیرنده سیگنال، دوربین سلفی و همچنین یک سنسور Proximity، قادر است یک شمای سه بعدی از چهره افراد را بدست بیاورد و پس از مقایسه آن با اطلاعات مرجع، امکان دسترسی یا عدم دسترسی به گوشی را فراهم کند.اطلاعات تازه نشان می‌دهد که سامسونگ اخیراً همکاری تازه‌ای را با کمپانی‌های Mantis Vision و Namuga آغاز کرده است و قرار است ماژول‌های شناسایی سه بعدی چهره در این همکاری مورد طراحی و تولید قرار بگیرند. Mantis Vision پیش از این با سامسونگ در طراحی ماژول‌های مربوط به Project Tango AR همکاری داشته و Namuga نیز عموماً به دلیل تولید کیت‌های RealSense AR کمپانی اینتل نزد کاربران شناخته می‌شود.

در حال حاضر دو قابلیت Intelligent Scan و AR Emoji در گوشی‌های گلکسی اس 9 به عنوان یک رقب جدی برای قابلیت‌های مشابه در گوشی‌های آیفون به فعالیت می‌پردازند اما به نظر می‌رسد این دو قابلیت قرار است در سال آینده تغییرات گسترده‌ای را شامل شوند. این اطلاعات جدید همچنین نشان می‌دهد که سامسونگ این روزها مشغول تست و ارزیابی راه‌کارهای اپتیکی و آلتراسونیک برای یکپارچه سازی سنسورهای اثر انگشت با صفحات نمایش است و به احتمال فراوان شاهد حضور این فناوری جذاب در گوشی‌های گلکسی اس 10 خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.