نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس اعلام نمود که از زمان فیلترینگ تلگرام حضور مردم در این پیام رسان کاهش یافته و کاربران به پیام رسان های بومی روی آورده اند.

یازدهم اردیبهشت بود که دستور فیلترینگ تلگرام در کشور صادر شد. در ادامه این پیام رسان توسط اپراتورهای موبایل مسدود شد. همچنین سایر شرکت های ارائه دهنده اینترنت نیز با دریافت دستور فیلترینگ تلگرام نسبت به مسدود کردن این پیام رسان اقدام کردند.

افزایش کاربران پیام رسان های بومی
بعد از فیلترینگ تلگرام گفته شد که آمار کاربران پیام رسان های بومی افزایش یافته است. مدیر پیام رسان سروش نیز اعلام نمود که کاربران این پیام رسان اکنون ۱۰ میلیون نفر است. البته تعداد کاربران سایر پیام رسان ها نیز تاکنون افزایش چشمگیری داشته است.

کاهش بازدیدها و تولید محتوا در تلگرام
نایب رئیس فراکسیون مستقلین مجلس اعلام نمود که وزیر ارتباطات گفته است پس از فیلتر تلگرام از ۴۵ میلیون کاربر، یک میلیون نفر این نرم‌افزار را پاک کرده اند. همچنین اعلام شده که میزان بازدید از این پیام‌رسان ۵۰ درصد کاهش یافته است. در مورد تولید محتوا در این پیام رسان نیز باید گفت که، ۴۰ درصد کاهش وجود داشته، بنابراین به نظر می رسد که مردم کم کم تمایل به استفاده از پیام رسان های داخلی پیدا کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.