خیلی سخت است که گزارش‌های مثبت زیادی را نسبت به بیت کوین پیدا کنیم. اگر تعداد تراکنش‌ها بالا برود نرخ تراکنش هم افزایش پیدا می‌کند. اگر تراکنش‌ها کاهش پیدا کند، رسانه‌ها تصور می‌کنند که علاقه به بیت کوین کاهش یافته است. دلیل کاهش تراکنش های بیت کوین پذیرش هارد فورک SegWit است اما این یک روند مثبت است که به نظر می‌رسد عده زیادی آن را درک نمی‌کنند.

کاهش تراکنش های بیت کوین

شبکه بیت کوین همیشه رفتارهای عجیبی از خود نشان داده است. غیر ممکن است که بتوانید یک روند ثابت را در این اکوسیستم پیدا کنید. این موضوع بیشتر از همه در مورد تراکنش‌ها صدق می‌کند. در گذشته افزایش تراکنش‌های شبکه بیتکوین، اتفاق خوبی نبود. به دلیل بازده پایین شبکه، تاخیر در انجام تراکنش‌ها و افزایش قیمت آن‌ها به یک امر عادی تبدیل شده است.

حالا به نظر می‌رسد تعداد این تراکنش‌ها کاهش یافته است. شاید در نگاه اول کاهش تراکنش های بیتکوین نگران‌کننده باشد اما همه چیز طبیعی است. چند عامل هستند که باعث کاهش تراکنش های بیتکوین شده‌اند. اول این که تعداد کمتری از افراد، اقدام به ارسال تراکنش می‌کنند. البته این درصد خیلی کوچکی از اتفاق بزرگی است که در شبکه رخ داده است.

واقعیت این است که تراکنش‌های بیشتری در شبکه بیتکوین به صورت دسته‌بندی (Batching) ارائه می‌شوند. همچنین تراکنش‌های شخصی کمتری هم صورت می‌گیرد که نشان دهنده واقعیت ماجرا نیست. وقتی از دسته بندی تراکنش ها صحبت می‌کنیم یعنی میزان خروجی‌ها هم به شدت کاهش می‌یابد. تراکنش‌های دسته بندی شده، خروجی زیادی را ایجاد کرده‌اند که در تئوری می‌توان تعداد آن‌ها را نصف کرد.

کاهش تراکنش های بیت کوین

دسته بندی تراکنش ها اتفاق خوبی است

چارلز موریس یکی از نویسندگان وبسایت شبکه بلومبرگ معتقد است که این پایان بیتکوین است. هر چند قیمت بیتکوین نسبت به سال گذشته پایین‌تر آمده است اما شواهد نشان می‌دهد که همه چیز در حال بهبود پیدا کردن است. در عین حال، عدم فهم نحوه کار کردن شبکه بیتکوین جای تعجب بسیاری دارد!

موریس حتی تا جایی پیش رفته که می‌گوید همه از بازار بیت کوین در حال فرار هستند. همه این تئوری به خاطر کاهش تراکنش های بیتکوین است و هیچ مبنای دیگری هم ندارد. با این که تعداد تراکنش‌ها نصف شده است اما به نظر می‌رسد راه‌حل دسته بندی تراکنش‌ها به خوبی کار می‌کند. با اجرای هر چه بیشتر هارد فورک SegWit شاهد کاهش بیشتر تراکنش‌ها هم خواهیم بود. این به معنای استفاده کمتر مردم از بیتکوین نیست بلکه درست معنای متفاوتی دارد.

البته عوامل دیگری به جز دسته بندی تراکنش‌ها هم وجود دارند. ما شاهد کاهش تعداد تراکنش‌های اسپم در شبکه بیت کوین هستیم که اتفاق خوبی است. همه چیز برای بیت کوین در مسیر درستی در حال حرکت است.

اگر شما هم به سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، می‌توانید از خدمات پیمنت۲۴ استفاده کنید؛ پیمنت۲۴ امکان سرمایه‌گذاری وخرید و فروش بیت کوین و اتریوم را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.