چندی است که مذاکرات مایکروسافت و گیت هاب برای همکاری خبرساز شده است اما اخبار جدید حاکی از آن است که مایکروسافت در نظر دارد با مبلغ 5 میلیارد دلار کل گیت هاب را تصاحب کند.

این در حالی است که در سال 2015 ارزش گیت هاب حدود 2 میلیارد دلار تعیین شده بود. البته هنوز مشخص نیست که نتیجه این مذاکرات به تملک گیت هاب توسط مایکروسافت ختم شود و یا این دو کمپانی تنها به شراکت و همکاری راضی خواهند شد.

در حال حاضر بیش از 23 میلیون توسعه‌دهنده و بیش از 1.5 میلیون سازمان، کاربر گیت هاب هستند دارد. بنابراین اگر مایکروسافت موفق شود گیت هاب را به زیر سلطه خود دربیاورد به این معناست که این میلیون‌ها کاربر و سازمان را با خود همراه خواهد کرد. با این اوصاف همه سرویس‌های مایکروسافت از جمله سرویس‌های ابری آن بیش از پیش بین این افراد عمومیت پیدا خواهد کرد.

گذشته از جذب کاربران میلیونی،گیت هاب با داده‌ها و ایده‌های ارزشمندی در زمینه‌های مختلف برنامه‌نویسی همچون هوش مصنوعی و… می‌تواند فرصتی بسیار عالی برای ارتقا کمپانی مایکروسافت باشد. با این وجود اینجا پایان سود گیت_هاب برای مایکروسافت نیست و گیت_هاب درآمدزایی بسیار خوبی برای مایکروسافت به همراه خواهد داشت. در حال حاضر گیت_هاب به صورت سالانه از فروش محصولات خود و همچنین حق اشتراکی که از کاربران دریافت می‌کند بیش از 310 میلیون دلار درآمد.

بعد از استعفای مدیرعامل گیت_هاب در سال گذشته، گیت_هاب با مشکلات بسیاری روبه‌رو شد و هنوز هم نتوانسته است مدیری مناسب را جایگزین مدیر سابق خود کند. از آنجایی که بعد از این اتفاق گیت_هاب درصدد بود تا از گوگل و یا مایکروسافت مدیری لایق برای خود جذب کند، بنابراین تصاحب گیت_هاب توسط مایکروسافت چندان بعید به نظر نمی‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.