چراغ جلو هوشمند Digital Light توسط مرسدس بنز معرفی شد!

شرکت مرسدس بنز همیشه سعی داشته در صنعت خودروسازی برندی مدرن و لوکس به شمار آید و موفق نیز بوده است. حال به تازگی این شرکت آلمانی از فناوری چراغ جلو هوشمند خود که برای نخستین بار روی مرسدس مایباخ جا داده است، رونمایی کرد.

امید می رود بزودی شرکت های دیگری از این فناوری چراغ جلو مرسدس بنز در محصولات خود به کار گیرند. مرسدس این چراغ را تحت جدیدترین فناوری توسعه داده است به شکلی قادر بوده پرتوی با وضوح HD و ۲ میلیون پیکسل در مقابل راننده به نمایش درآورد. این چراغ جلو بزودی در مدل های اس کلاس و مایباخ مرسدس بنز به کار گرفته می شود.

مرسدس فناوری چراغ جلو هوشمند Digital Light را در نمایشگاه اتومبیل ژنو رونمایی کرده است. وعده داده شده این چراغ جلو به راننده مقابل و راننده اصلی راهنمایی کرده و مانع از بروز حادثه در شب می شود. ایمنی قابل توجه از ویژگی بارز Digital Light و تاکنون هیچ شرکتی آن را در اتومبیل خود به کار نگرفتند. Ola Källenius یکی از اعضای هیئت مدیره دایملر بیان داشت:

با وضوح بیش از یک میلیون پیکسلی هر چراغ، می توان پرتوهای پرنوری در تاریکی شب ایجاد کرد و وضعیت رانندگی بی خطر و ایمنی را احساس کرد.

 

چراغ جلو هوشمند جدید مرسدس بنز براساس جدیدترین فناوری ها ساخته شده است. این چراغ جلو برای آن که بتواند با کیفیت HD پرتوی را داشته باشد از تراشه ای بهره می برد که بیش از یک میلیون میکرو بازتابنده برای آن در نظر گرفته شده است. این بدان معنی است که کمتر از ۲ میلیون بازتابنده داشته و نه تنها نور بسیاری را پخش می کند بلکه مانع از ناراحتی برای طرف مقابل می شود. گذشته از آن چراغ ها برای عملکرد هوشمندانه از سنسورها و دوربین های جانبی خودرو بهره می گیرند. همچنین سیستم کامپیوتری در نظر گرفته شده به تجزیه و تحلیل داده ها می پردازد تا وضعیت روشنایی مناسب موقعیت داشته باشد. این بدان معناست اگر در یک جاده بسیار تاریک قرار گیرید چراغ روشنایی بیشتری در مقایسه با محیطی چون خیابان شلوغ ارائه می دهد. بنابراین هوشمندی چراغ ها را می توان در این زمینه شاهد بود و دیگر راننده اختیاری در دست نداشته و البته این سیستم به شکل دستی نیز قابل کنترل است.

یکی دیگر از ویژگی های جالب چراغ جلو هوشمند Digital Light مرسدس بنز هشدار برای نزدیکی به موانعی چون قرار داشتن ساختمانی در حال احداث در نزدیکی راه و برخی دیگر می باشد. همچنین برای عابر پیاده در روی زمین خط کشی ایجاد کرده تا افراد بتوانند به خوبی از خیابان عبور کنند.

این چراغ به رانندگان حین نزدیک شدن حادثه اطلاع می دهند و در ترافیک نیز چنین هشداری وجود دارد. شرکت مرسدس بنز در نیمه نخست سال این قابلیت را به کار می گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.