تحلیلگران UBS معتقدند نسل جدید iPhone X شرکت اپل، امسال با قیمتی فراتر از ۱۰۰۰ دلار پیش روی مشتاقان قرار خواهد گرفت. در گزارش این شرکت، به قیمت احتمالی آيفون ۱۰ امسال این شرکت نیز اشاره شده است.

بر اساس گزارش‌های غیررسمی، آیفون‌های مدل ۲۰۱۸ میلادی شرکت اپل در سه سطح متفاوت روانه بازار خواهند شد. در سطح اول، اپل آیفون ۶.۱ اینچی را مجهز به صفحه‌نمایش LCD پیش روی مشتاقان قرار خواهد داد. پس از آن، شاهد توسعه نسل جدید iPhone X خواهیم بود که در کنار iPhone X Plus مجهز به صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچی OLED قرار خواهد گرفت.

اگرچه طیف قابل توجهی از تحلیلگران معتقدند آیفون ۶.۱ اینچی اپل از قیمتی رقابتی بهره‌مند خواهد شد اما در خصوص نسل جدید آیفون ۱۰، روایت متفاوتی را شاهد هستیم. به عنوان مثال، در جدیدترین مورد، Steven Milunovich و Benjamin Wilson از تحلیلگران شرکت UBS مدعی شده‌اند اپل، قیمت آيفون ۱۰ سال جاری میلادی را از ۱۰۰۰ دلار به ۱۱۰۰ دلار افزایش خواهد داد.

با توجه به اینکه گفته می‌شود آيفون ۶.۱ اینچی اپل مجهز به صفحه‌نمایشLCD با قیمتی در بازه ۷۰۰ تا ۸۰۰ دلار روانه بازار می‌شود، اپل چالش جدی‌تری را برای عبور دادن قیمت آيفون ۱۰ از مرز ۱۰۰۰ دلار خواهد داشت. با وجود این، شاید مسئولان اپل معتقدند کاربرانی که به دنبال خرید بهترین‌ها هستند، حاضرند چند صد دلار بیشتر برای خرید جدیدترین نسل آیفون مجهز به صفحه‌نمایش OLED و البته مولفه‌های سخت‌افزاری بروزرسانی شده در مقایسه با نسل فعلی آيفون ۱۰ بپردازند.

به بیان دیگر، با توجه به اینکه آیفون جدید مجهز به صفحه‌نمایش LCDپیش روی طیف قابل توجهی از خریداران سطح متوسط رو به بالا قرار خواهد گرفت، اپل این فرصت را خواهد داشت تا با عرضه محصولی گران‌قیمت‌تر، طیف مشخصی از خریداران متمول را هدف قرار دهد. به این ترتیب، بار دیگر شاهد اجرای مدل تجاری این شرکت مبنی بر فروش دستگاه‌های سطح بالا، با قیمت بالا خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.