10 گوشی دارای قابلیت فیلمبرداری اسلوموشن در سال 2018

آیفون های سال آینده به دوربین سه گانه مجهز خواهند شد

در حالی که اکثر تلفن های هوشمند رده بالای معرفی شده در سال 2018 و اواخر 2017 از آرایش دوگانه برای دوربین های خود بهره می برند.

کمپانی هواوی تنها شرکتی است که در نسخه پرو از گوشی P20 خود سه دوربین اصلی به کار گرفته است. این دوربین ها دارای مشخصات فنی و سخت افزاری متفاوت بوده و به جز لنز اصلی، دو لنز دیگر برای گرفتن عکس های سیاه و سفید و زوم طراحی شده اند. تا کنون شرکت دیگری صحبت از به کارگیری دوربین سه گانه به میان نیاورده اما منابع آگاه خبر می دهند احتمالا اپل شرکت بعدی خواهد بود که به این تکنولوژی روی می آورد.
به گفته وب سایت MacRomurs و به نقل از Economic Daily News، کمپانی اپل قصد دارد حداقل یک دستگاه آیفون مجهز به دوربین سه گانه در سال 2019 میلادی معرفی نماید. منابعی که اطلاعات این خبر را در اختیار رسانه ها قرار دادند معتقدند اپل قصد دارد به کمک دوربین سه گانه قابلیت های درک سه بعدی اشیا را به گوشی های خود اضافه کند و همچنین با بهره گیری از دو سنسور استریوسکوپیک، از یک شیء عکس هایی در زاویه های مختلف ثبت کند. در بخشی از این گزارش آمده است که تکنولوژی مورد اشاره همانند تکنیک TrueDepth که در آیفون X برای تشخیص عمق و فاصله به منظور شناخت چهره کاربران مورد استفاده قرار می گیرد، اهدافی مرتبط با واقعیت افزوده خواهد داشت. پیش از این بلومبرگ نیز در گزارشی مدعی شده بود که اپل از سال 2019 آیفون های خود را با قابلیت های تشخیص سه بعدی تجهیز خواهد کرد. ظاهرا گفته شده بود اپل از یک تکنیک فاصله یابی لیزری برای مشخص کردن ابعاد محیط و فواصل اشیا تا گوشی استفاده خواهد کرد و به این ترتیب نقشه ای سه بعدی از اتاق تهیه می کند اما حالا این وظیفه بر عهده ساختار سه گانه دوربین قرار داده می شود. اپل سال گذشته از کیت توسعه ای واقعیت افزوده ARKit رونمایی کرده بود که به کمک توسعه دهندگان قادر به ساخت اپلیکیشن های واقعیت افزوده برای آیفون ها و آیپدهای مجهز به iOS 11 بودند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.