جف بزوس به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد.

سهام کمپانی آمازون به ارزش ۱۸۲۲.۴۹ دلار خرید و فروش شد و باعث شد که ثروت جف به ۱۵۰ میلیارد دلار برسد.

به گزارش تکوبیت ، جشنواره فروش ویژه‌ای که Prime Day نام دارد، هر سال برای کاربران وفادار آمازون برگزار می‌شود. این جشنواره امسال به گونه‌ای متفاوت بود زیرا همزمان با این روز جف بزوس توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد.

تبدیل شدن جف بزوس به ثروتمندترین فرد جهان

سهام کمپانی آمازون به ارزش ۱۸۲۲.۴۹ دلار خرید و فروش شد و این امر باعث شد تا ثروت شخصی جف بزوس به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار افزایش یابد. بزوس بیل گیتس را پشت سر گذاشت.

در سال ۱۹۹۹، بیل گیتس ثروتی معادل صد میلیارد دلار داشت و کارشناسان اعلام کردند که این مقدار پول ارزشی معادل ۱۴۹ میلیارد دلار کنونی دارد. اما اکنون ثروت جف به ۱۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته و وی ثروتمندترین فرد جهان است.

اکنون بیل گیتس ثروتی معادل ۹۵.۳ میلیارد دلار دارد و ثروت جف ۵۵ میلیارد دلار بیشتر از بیل گیتس است. به نظر می‌رسد که دست یابی بیل گیتس به رتبه ثروتمندترین فرد جهان اندکی سخت و غیرممکن باشد.

البته ناگفته نماند که بیل گیتس تاکنون درصد بالایی از سهام خود را بخشیده و به گفته کارشناسان اگر وی چنین کاری نمی‌کرد اکنون با بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه هنوز ثروتمندترین فرد دنیا بود.

جف بزوس مرداد سال گذشته، ۹۰.۹ میلیارد دلار ثروت داشت و در مدت یک سال موفق شد ثروت خود را ۵۲ میلیارد دلار افزایش دهد. بیل گیتس و جف بزوس تنها افرادی هستند که توانسته اند دارایی خالص ۱۳ رقمی به دلار را تجربه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.