اپل و گوگل در رقابت برای تسخیر استارتاپ های هوش مصنوعی

گوگل و اپل در رقابت برای تسخیر استارتاپ های هوش مصنوعی

اپل و گوگل در رقابتی تنگاتنگ برای کسب استارتاپهای فعال در حوزه هوش مصنوعی هستند.

هوش مصنوعی یکی از حوزه هایی است که در حال تبدیل شدن به استراتژی اصلی شرکتهای فناوری است. بنابراین جای تعجب ندارد که شرکتهای بزرگ در تسخیر این استارتاپهای مهم گوی سبقت را از یکدیگر ربوده اند.تعداد این شرکتها نیز روز به روز در حال افزایش است و از ۲۲ شرکت در سال ۲۰۱۳ به ۱۱۵ شرکت استارتاپی هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۷ رسیده است. گوگل در حال حاضر مالک ۱۴ عدد از این استارتاپهاست. اخرین استارتاپی از این رده که _گوگل آن را تصاحب کرد، شرکت Banter بود که به کسب و کارها کمک میکرد که از طریق پلتفرم پیام رسانهای عمومی مانند مسنجر فیسبوک، توئیتر و اسنپ چت با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

در سال ۲۰۱۷ ، گوگل ازمایشگاه Halli Labs و Kaggle را به مبالغی نامشخص از آن خود کرد. استارتاپ Halli labs یک استارتاپ هوش مصنوعی با تمرکز بر یادگیری عمیق و سیستمهای یادگیری ماشینی است برای بررسی مسائل قدیمی است.

استارتاپ داده های علمی Kaggle نیز یک سرویس ارتباطی برای مرتبط کردن اطلاعات دانشمندان و یادگیری ماشینی برای ایجاد مدلهای پیشگویی کننده دقیق و مدلهای بازار است. اپل نیز مشابه با _گوگل تعداد دیگری از این شرکتها را تحت تسخیر خود درآورده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.