بازی Fortnite برای گوشی‌های موبایل نیز عرضه خواهد شد

بازی Fortnite برای گوشی‌های موبایل نیز عرضه خواهد شد

بازی Fortnite که یک عنوان محبوب از نوع battle royale همانند بازیPUBG است به زودی برای گوشی‌های اندروید و iOS عرضه خواهد شد.

بازی Fortnite در ماه جولای سال گذشته برای پلتفرم‌های PC, Xbox One وPS4 عرضه گردیده بود و اکنون استودیو Epic Games خبر از عرضه‌ی آن برای گوشی‌های موبایل داده است. نسخه‌ی موبایل آن همانند نسخه‌ی کنسول دارای 100 پلیز همزمان خواهد بود و جالب‌تر اینکه دارندگان نسخه‌ی موبایل می‌توانند با پلیر‌های این بازی بر روی PC و کنسول نیز بازی کنند.

Epic Games در این باره از عبارت “گیم‌پلی مشابه، نقشه‌ی مشابه، محتوای مشابه، بروزرسانی‌های هفتگی مشابه” استفاده کرده است که نشان می‌دهد نسخه‌ی موبایل آن هیچ تفاوتی با نسخه‌های عادی آن نخواهد داشت. این بازی به صورت همزمان بر روی PS4، PC و گوشی‌های اندروید و iOS قابل بازی خواهد بود. در حال حاضر نسخه‌ی Xbox One آن قابلیت Cross Play را نداشته و دارندگان فقط با دیگر پلیر‌ها بر روی Xbox می‌توانند بازی کنند. نسخه‌ی بتای این بازی برای سیستم عامل iOS هفته‌ی بعد عرضه خواهد گردید.

اگر با مفهوم بازی‌های battle royale آشنایی ندارید باید گفت که این بازی‌ها به این صورت هستند که شما به همراه تعدادی پلیر دیگر که جمعاً 100 عدد پلیر است درون یک نقشه در نقاط دلخواه پیاده می‌شوید و تا زمانی که تنها یک نفر زنده بماند بازی ادامه خواهد داشت. در طول این مدت پلیر‌ها باید مشغول غارت و کشتن و تسخیر پایگاه‌ دیگر پلیر‌ها باشند.

بازی Fortnite که در ابتدا از عنوان PUBG الهام گرفته شده بود اکنون به عنوان بزرگ و مستقلی که حتی می‌توان گفت از PUBG نیز محبوب‌تر است تبدیل شده است. یک از عوامل اصلی این محبوبیت حالت Save the World است که در آن خبری از زنده ماندن و کشتن بقیه نیست و در عوض در این حالت باید با همکاری باقی پلیر‌ها جهان یا همان نقشه‌ی بازی را از هیولا‌ها پاکسازی کنید. این بازی دارای قیمت 40 دلار بوده و ماه پیش رکود 3.2 میلیون بازیکن همزمان PUBG را با عدد 3.4 میلیون پلیر همزمان از آن خود کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.