با اولین بازی استفاده کننده از تکنولوژی جدید NVIDIA RTX آشنا شوید

در روزهای گذشته انویدیا خبر از معرفی تکنولوژی جدید NVIDIA RTX برای کارت گرافیک‌های Volta و پس از آن خبر داد که تصاویر داخل بازی‌ها را همانند فیلم‌های سینمایی واقعی خواهد کرد. اکنون نام اولین بازی بهره‌ گیرنده از این تکنولوژی مشخص شده‌است.

استودیو 4A Gmaes در حساب توییتر خود اعلام کرد که بازی Metro Exodus از تکنولوژی RTX انویدیا که تکنیک رهگیری نور یا ray-tracing را به بازی‌های کامپیوتری می‌آورد استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی به صورت سخت‌افزاری مختص معماری ولتا و پس از آن طراحی شده است اما APIجدید مایکروسافت برای DirectX از طریق نرم‌افزاری استفاده از آن را برای گرافیک‌های قدیمی‌تر نیز ممکن خواهد کرد.انویدیا برای توسعه‌ی این تکنولوژی با بازی‌سازان مختلفی همکاری می‌کند و در این راستا همکاری نزدیکی با مایکروسافت داشته است تا برنامه‌ها و بازی‌هایی که از API جدید DirectX مایکروسافت برای ray-tracing با نامDXR استفاده می‌کنند دارای پشتیبانی کامل از RTX باشند.به احتمال زیاد 4AGames یک دموی ویدئویی از استفاده‌ی این بازی از تکنولوژی RTX در نمایشگاه GDC 2018 در روزهای آتی منتشر خواهد کرد.همانگونه که در مطلب معرفی این تکنولوژی ذکر شده بود شرکت‌ها و موتور‌های بازی سازی مختلفی که با انویدیا همکاری دارند در طول این هفته دموهای خود با استفاده از این تکنولوژی را به نمایش خواهند گذاشت.

در همین راستا شرکت Epic Games مالک موتور بازی سازی Unreal Engine با استفاده از سخت‌افزاری به ارزش 60 هزار دلار دموی بازی جنگ ستارگان را با تکنولوژی جدید انویدیا به نمایش گذاشته است.این دمو در موتور Unreal Engine 4 و با همکاری استودیو ILMxLAB بر روی NVIDIA DGX station اجرا شده است که از چهار پردازنده‌ی گرافیکیTesla V100s بهره می‌برد. به دلیل اینکه برای مشاهده‌ی گرافیک فوق‌العاده‌ی این دموها حتماً باید آن‌ها در کیفیت اصلی مشاهده کرد و این قابلیت در سایت‌های داخلی آپلود ویدئو وجود ندارد این دمو‌ها در اخبار قرار داده نشده و پیشنهاد می‌شود آن‌ها را در یوتیوب مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.