وزیر ارتباطات در واکنش به افزایش قیمت موبایل در مورد آمار تخصیص ارز به واردات گوشی سخن گفت و اعلام کرد که ۴۰ شرکت موبایلی، ارز دولتی دریافت کرده اند.

به گزارش تکوبیت ، وزیر ارتباطات اعلام کرد که واردکنندگان گوشی موبایل در ابتدای سال جاری دلار مورد نیاز خود را با بهای ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده اند و افزایش قیمت موبایل هیچ دلیلی ندارد.

بررسی علت افزایش قیمت موبایل
آذری جهرمی در ادامه به اجرای طرح رجیستری موبایل اشاره کرد و اعلام نمود که اجرای این طرح با هدف کنترل و نظارت دقیق بر بازار اجرا شده است.

وی اضافه کرد که ابتدا ۵۴ شرکت برای واردات ۷ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۶۴۶ هزار گوشی تلفن همراه به ارزش ۵۸۰ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۲۸۳  یورو، درخواست دادند که این موضوع در سامانه ثبتارش (سیستم الکترونیکی ثبت سفارشات واردات کالا) ثبت شده است.

وزیر ارتباطات ادامه داد که با بررسی های انجام شده، درنهایت از این تعداد برای ۴۰ شرکت تخصیص ارز صورت گرفت و مبلغ ارز تخصیص یافته از بانک مرکزی به این شرکت ها نیز بالغ بر ۲۲۰ میلیون و ۶۴۳هزار و ۲۰۶ یورو بوده است.

به گفته جهرمی، پس از این ثبت سفارش ها حدود ۱۴۰هزار و ۳۹۹ گوشی به ارزش ۷۵ میلیون و۲۸۳ هزار و ۸۶۰ یورو ترخیص داده شده که متوسط قیمت گوشی های ترخیص شده از بازار بر اساس فرمول اعلام شده، ۵۳۶ یورو است.

وزیر ارتباطات در پایان اعلام کرد که پشت پرده گوشی های گران قیمتی که امروز در بازار با ارز بالایی محاسبه می شوند و به فروش می رسند، افراد سودجویی هستند که ارز را گرفته و در بازار به مردم ارائه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.