بررسی گوشی Dooge Mix 4

بررسی گوشی Dooge Mix 4 ؛ گوشی کشویی با نسبت نمایشگر به بدنه ۹۷ درصد!

شرکت Dooge به لطف تولید اسمارت فون های فوق العاده ارزان با حاشیه اندک موفق شده است در چند سال گذشته نامی را برای خود دست و پا کند.

در حالی که تولیدات قبلی این شرکت چندان دلچسب نبودند، اما گوشی جدید این شرکت با نام Mix 4 واقعاً قابل توجه است. به جای قرار دادن دوربین، سنسورها و بلندگو در قاب یا شکاف (Notch) اینبار Dooge این موارد را در یک مکانیزم کشویی قرار داده است.

حال Mrwhosetheboss در کانال یوتیوب خود اقدام به بررسی گوشی Mix 4 که از سوی شرکت Dooge در اختیار او قرار گرفته نموده است. در یک کلام میتوانیم بگوییم این یک گوشی تمام صفحه است. چرا که هیچ شکاف یا حاشیه ای را در اطراف نمایشگر شاهد نیستیم و نسبت نمایشگر به بدنه عدد خیره کننده ۹۷ درصد است. برای اطلاعات بیشتر باید یادآور شویم که این نسبت در آیفون ایکس ۸۳ درصد و در گلکسی S9 84.2 درصد میباشد.

بررسی گوشی Dooge Mix 4
گوشی Doogee Mix 4

گوشی Dooge Mix 4 از دو قسمت تشکیل شده است. لایه جلویی که نازک است شامل صفحه نمایش بوده، در حالی که تمام اجزای دیگر در پشت آن قرار میگیرند. Dooge Mix 4 دوربین، بلندگو و سنسور نور ambient را در بالای نمایشگر قرار نداده است، بلکه آن را در بخش کشویی جای داده است. در این ویدئو همچنین مشاهده میکنیم که سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر قرار گرفته و بنابراین جزء اولین نمونه از این سنسورهای جدید میباشد.

برای نتیجه گیری باید اشاره کنیم که با توجه به قطر ۱۱ میلیمتری، این تلفن همراه ضخیم تر از بسیاری از گوشی های موجود میباشد. بنابراین کار با Mix 4 و حمل آن در جیب کمی سخت تر از دیگر گوشی ها است.

گفته میشود که با توجه به قیمت محصولات قبلی این شرکت، Mix 4 نیز قیمتی مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد داشت. Mrwhosetheboss میگوید که Dooge برای اولین بار اقدام به استفاده از تراشه اسنپ دراگون نموده و به احتمال زیاد هدف آن جلب توجه بیشتر بازارهای اروپایی بوده است.

باید منتظر عملکرد این گوشی بمانیم. گوشی های قبلی Mix در اواخر سال میلادی عرضه شده‌اند. با این حال، بسیار خوب است که میبنیم حتی تولیدکنندگان گوشی های اقتصادی نیز در حال بررسی طرح های بدون حاشیه هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.