اکتیویژن اعلام کرده نسخه کامپیوترهای شخصی بازی دستینی ۲ به پرفروش‌ترین عنوان در تاریخ فعالیت این شرکت در اکوسیستم یادشده تبدیل شده است. Destiny 2 در ابتدای عرضه به بازار محبوبیت چشمگیری را بدست آورده بود اما به مرور زمان، کاربران زیادی محیط این بازی را ترک کردند.

توسعه‌دهندگان دستینی ۲ سرگرم توسعه به روزرسانی جدیدی هستند که برخی از جدی‌ترین مشکلات گزارش شده توسط کاربران این بازی جذاب را مرتفع خواهد کرد. با وجود این، به نظر می‌رسد شرایط یادشده نتوانسته روی عملکرد چشمگیر این محصول در بازار، به ویژه در قالب نسخه مخصوص کامپیوترهای شخصی تاثیر منفی بگذارد. گواه این ادعا، اظهار نظر مسئولان اکتیویژن است که مدعی شده‌اند Destiny 2 بزرگ‌ترین عرضه عناوین ویژه کامپیوترهای شخصی را در تاریخ فعالیت این ناشر رقم زده است.Eric Hirschberg مدیرعامل اکتیویژن هم در رویداد ویژه ارائه گزارش مالی این ناشر سرشناس حوزه بازی‌های ویدئویی اعلام کرده دستینی ۲ پرفروش‌ترین بازی ارائه شده برای کامپیوترهای شخصی در تاریخ این شرکت بوده است. علاوه بر این، اولین بسته الحاقی دستینی ۲ یعنی Curse of Osiris تعداد گیمرهای بیشتری را در مقایسه با اولین بسته الحاقی دستینی ۱ یعنی The Dark Below برای خود دست و پا کرده است.این خبری خوشایند برای مسئولان Activision و Bungie به نظر می‌رسد اما نباید فراموش کرد که نسخه کامپیوترهای شخصی این بازی جذاب، بهترین عملکرد را از نظر تجربه بصری و شرایط اجرای این بازی سبک تیراندازی فراهم کرده است. جدا از امکان به‌کارگیری ماوس و صفحه‌کلید در مقابل کنترلر کنسول‌های بازی، Destiny 2 نسخه کامپیوترهای شخصی از نمایش محتویات با رزولوشن 4K بهره‌مند شده و دست‌یابی به نرخ ۶۰ فریم برثانیه و حتی فراتر از آن را فراهم می‌کند.

نکته قابل توجه دیگر آنکه طیف قابل توجهی از کاربران و مشتاقان سرسخت دنیای بازی‌های ویدئویی، هم نسخه کامپیوترهای شخصی و هم نسخه کنسولی این بازی را خریداری کرده‌اند. دلیل این امر آن است که این گیمرهای مشتاق قصد نداشتند ۷ هفته برای ورود نسخه کامپیوترهای شخصی دستینی ۲ به بازار منتظر بمانند. از همین رو هم تصمیم گرفتند ابتدا نسخه کنسولی بازی را خریداری کرده و در بلندمدت به پلتفرم PC مهاجرت کنند. متاسفانه اطلاعات دقیقی در خصوص اینکه چه تعداد از کاربران هم نسخه کنسولی و هم نسخه کامپیوترهای شخصی این بازی را خریداری کرده‌اند در دست نیست.اگرچه نقدهای اولیه و کشش به سمت این بازی در ماه‌های اولیه چشمگیر بود اما در ادامه شاهد کاهش محبوبیت این بازی به ویژه در برخی مدها بودیم. با وجود این، Bungie پل‌های ارتباطی مستقیمی را با گیمرها و طرفداران این عنوان ایجاد کرده و سخت در تلاش است تا المان‌های تشویقی را برای بازگشت کاربران به این بازی فراهم کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.