ارزش بازار اپل

ارزش بازار اپل طی یک سال آینده به یک تریلیون دلار می رسد

مورگان استنلی پیش بینی می کند که ارزش بازار اپل طی یک سال آینده می تواند به یک تریلیون دلاربرسد.

بر اساس پیش بینی مورگان استنلی، طی یک سال آینده شاهد رسیدن ارزش بازار اپل به یک تریلیون دلار خواهیم بود. با توجه به موفقیت چشمگیر اپل در بخش ارائه سرویس ها و خدمات، ارزش هر سهم این شرکت به رقم ۲۱۴ دلار افزایش خواهد یافت. برای مشاهده ارزش لحظه ای سهام اپل، اینجا را کلیک کنید.

به گزارش تکوبیت مورگان استنلی بار دیگر قیمت هدف در نظر گرفته شده برای اپل را بالا برد. قیمت هدف جدید این شرکت برای هر سهم ۲۱۴ دلار است. این موضوع پنج ‎شنبه گذشته طی یادداشتی اطلاع رسانی شد. این قیمت هدف باعث خواهد شد که ارزش بازار اپل به ۱.۰۲۴ تریلیون دلار برسد. البته اپل رشد بازار خود را مدیون سرویس ها و خدماتی است که در مرحله رشد و شکوفایی قرار دارند. این سرویس ها حتی می توانند تبعات مالی منفی ناشی از افت فروش آیفون را جبران کنند.

کیتی هوبرتی از تحلیلگران برجسته بازار معتقد است:

خدمات و سرویس ها، محرک و عامل رشد درآمد مالی اپل محسوب می شوند. درآمد اپل طی ۵ سال گذشته، با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) هشت درصد روبه رو بود که این رقم به واسطه فروش گوشی پرچم دار آیفون همان سال ایجاد شد. اما با توجه به طولانی تر شدن چرخه های جایگزینی گوشی و کاهش نرخ خرید گوشی جدید و در اصل رشد تک رقمی فروش، بر این باوریم که خدمات و سرویس ها ظرف ۵ سال آینده، همچون عصای معجزه گری منجر به رشد درآمد مالی ۶۷ درصدی اپل خواهند شد.

سرویس ها و خدمات اپل شامل فروشگاه اپل استور و آیتونز می شود که سریع ترین بخش درآمدزا و درحال رشد اپل هستند. این بخش در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به تنهایی توانسته است، ۲۷۰ میلیون مشترک به چرخه کاری خود اضافه کند که حدود دو برابر مشترکان نتفلیکس است. تعداد مشترکان نتفلیکس در همین بازه زمانی بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر بود.

کیتی هوبرتی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد:

برآورد ما این است که طی ۱۲ ماه گذشته، کاربران بیش از ۴۰ میلیارد دلار در اپل استور هزینه کرده اند که با توجه به تخفیف ۳۰ درصدی اپل، می توانیم بگوییم درآمد خالص اپل از اپل استور بیش از ۱۲ میلیارد دلار طی ۱۲ ماه گذشته بوده است. این رقم نشان می دهد که درآمد خالص این بخش در هر سال با رشد ۲۹ درصدی مواجه است.

ارزش سهام اپل در سال ۲۰۱۸ با رشد ۹ درصدی همراه شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.