نسخه بعدی سیستم عامل اندروید که  اندروید پی نام دارد، امکان تبدیل گوشی به ماوس کامپیوتر را از طریق بلوتوث فراهم می کند.

گوگل که یک شرکت توسعه‌دهنده سیستم عامل محبوب و پرطرفدار اندروید است، معمولا براساس رسم هر ساله خود در فصل بهار، از نسخه آزمایشی اندروید مخصوص توسعه‌دهندگان رونمایی می‌کند. این شرکت اعلام کرده که قصد دارد به زودی اندروید ۹.۰ معروف به اندروید پی را معرفی و عرضه نماید.

گوگل هر سال سعی دارد تا با اختصاص دادن یک نام اختصاری و موجز، از نسخه‌های جدید و به‌روزرسانی شده سیستم عامل اندروید پرده‌برداری نماید. اندکی پس از عرضه اندروید اوریو، صحبت هایی درباره نام خوشمزه نسخه بعدی اندروید آغاز شد زیرا این شرکت همواره نام غذا و خوراکی‌های خوشمزه و معروف در جهان را بر روی نسخه‌های مختلف از اندروید خود می‌گذارد.

یکی از نام‌هایی که برای اندروید پی حدس زده می‌شود،  Pineapple Pie  به معنای پای آناناس بود زیرا با حرف انگلیسی P شروع می‌شود. انتظار می‌رود اندروید پی  (Android P)  در تاریخ ۸ الی ۱۰ مارس، به طور محدود و آزمایشی برای توسعه دهندگان عرضه شده و در دسترس آنها قرار گیرد.

تبدیل گوشی به ماوس در نسخه جدید اندروید

گزارشاتی که در مورد نسخه جدید اندروی منتشر شده است نشان می دهد که در این نسخه جدید قابلیت تبدیل گوشی به ماوس وجود دارد. برای تبدیل گوشی به ماوس از فناوری بلوتوث استفاده شده و در این حالت گوشی می تواند به یک ماوس رایانه یا کی‌بورد QWERTY تبدیل شود.

انتظار می‌رود که قابلیت تبدیل گوشی به ماوس ، برای اولین بار در گوشی‌های ساخت خود گوگل یعنی سری گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل به کار گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.