لیست بدترین پسورد های سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد و توالی اعداد ۱۲۳۴۵۶ همچنان ناامن ترین رمز عبور کاربران شناخته شده است.

مانند سال‌های گذشته، کمپانی امنیتی SplashData به تازگی لیست بدترین پسورد های سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. این لیست بر اساس بررسی ۵ میلیون پسورد ی که در اینترنت لو رفته‌اند به دست آمده است.

لیست بدترین پسورد های جهان در سال ۲۰۱۸

در لیست بدترین رمزهای عبور ۲۰۱۸ که توسط SplashData منتشر شده، همچنان بدترین پسورد های سال های گذشته نیز به چشم می‌خورد. اگر رمز عبور شما هم در بین ۲۵ عبارت زیر قرار دارد و یا حتی در لیست ۱۰۰ تایی دیده می‌شود، بهتر است که هر چه زودتر نسبت به عوض کردن رمز عبورتان اقدام کنید.

بدترین رمز عبور تاریخ

“۱۲۳۴۵۶” بدترین اسم رمز دنیا است. این توالی ۶ تایی اعداد در کنار عبارت “password” همچنان نا امن ترین پسورد های جهان هستند. در کنار این عبارت ها که از سال گذشته نیز در این لیست دیده می‌شود، برخی اسامی و عبارت های جدید هم به چشم می‌خورد. به عنوان مثال نام دونالد (Donald) که امسال به این فهرست اضافه شده، احتمالا به نام دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا اشاره دارد.

بدترین پسورد های سال ۲۰۱۸
لیست زیر ۲۵ عبارت اول از بدترین پسورد های سال ۲۰۱۸ را نشان می‌دهد. اگر رمزهای عبور شما در لیست ۲۵ تایی زیر قرار ندارد، چندان هم خوشحال نباشید با کلیک روی این لینک به همه ۱۰۰ پسورد ناامن جهان دسترسی خواهید داشت.

۱. ۱۲۳۴۵۶ (بدترین پسورد جهان)
۲. password (بدون تغییر)
۳. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
۴. ۱۲۳۴۵۶۷۸
۵. ۱۲۳۴۵
۶. ۱۱۱۱۱۱ (جدید)
۷. ۱۲۳۴۵۶۷
۸. sunshine (جدید)
۹. qwerty
۱۰. iloveyou
۱۱. princess (جدید)
۱۲. admin
۱۳. welcome
۱۴. ۶۶۶۶۶۶ (جدید)
۱۵. abc123
۱۶. football
۱۷. ۱۲۳۱۲۳
۱۸. monkey
۱۹. ۶۵۴۳۲۱ (جدید)
۲۰. !@#$%^&* (جدید)
۲۱. charlie (جدید)
۲۲. aa123456 (جدید)
۲۳. donald (جدید)
۲۴. password1 (جدید)
۲۵. qwerty123 (جدید)

SplashData برای داشتن یک پسورد قوی توصیه می‌کند که:

  1. برای کلمات عبور خود از حداقل ۱۲ کاراکتر با ترکیبی از اعداد و حروف انتخاب کنید.
  2. برای هر لاگین در هر شبکه اجتماعی یا وب سایت از یک رمز عبور مجزا استفاده کنید، به این ترتیب، اگر یک هکر دسترسی به یکی از گذرواژه های شما داشته باشد، نمی تواند از آن برای دسترسی به سایت های دیگر استفاده کند.
  3. از هویت خود در فضای مجازی مراقبت کنید. با استفاده از یک مدیر رمز عبور برای سازماندهی گذرواژه ها، رمزهای عبور تصادفی امن ایجاد کنید و به طور خودکار وارد وب سایت شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.