این روزها به نظر می‌رسد تمام گوشی‌های پرچمدار سعی دارند رکورد جدیدی در امتیاز DxOMark کسب کرده و جایگاه نخست را به خود اختصاص دهند اما احتمالاً امتیازات کسب شده توسط دوربین P20 Pro تا مدت زیادی در صدر این رده بندی باقی خواهند ماند.

دوربین سه‌گانه‌ی این گوشی ساخت Leica optics در تست‌های وبسایتDxOMark امتیاز 109 را کسب کرده است که اختلاف نسبتاً قابل توجهی باSamsung Galaxy S9+ که با امتیاز 99 تا روز گذشته در صدر این لیست بود دارد. در واقع پرچمدار سامسونگ که تبلیغات فراوانی پیرامون دوربین آن انجام گرفته بود اکنون به رده‌ی سوم سقوط کرده است و دوربین غیر‌سه‌گانه‌یP20 نیز با امتیاز 102 بالاتر از آن قرار دارد.

هواوی پی20 پرو امتیاز خارق‌العاده‌ی خود را مرهون عملکرد خیره‌کننده‌ی خود در تست‌های عکس‌برداری است که در آن امتیاز 114 را کسب کرده‌است. اولین گوشی با دوربین سه‌گانه از سنسور بزرگ 1/1.73” RGB خود به همراه سنسور مونوکروم 1/2.78” خود برای خلق تصاویری بسیار با کیفیت با کمترین نویز استفاده می‌کند. سایت DxOMark زوم دوربین این گوشی را بهترین زوم تست شده بر روی تمام گوشی‌های موبایل تا به امروز نام گذاشته است. این گوشی در عملکرد فیلمبرداری نیز امتیاز قابل توجه 98 را کسب کرده است.

در زیر دو نمونه از تصاویر ثبت شده توسط دوربین این گوشی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهند عکس‌های ثبت شده توسط آن دارای نورمحیطی عالی و جزئیات غنی هستند. پردازشگر دوربین این گوشی سایز تصاویر 40MPرا پس از ثبت به 10MP کاهش می‌دهد.

 

 

گوشی Huawei P20 از سنسور 40 مگاپیکسلی موجود در مدل پرو بی‌بهره است اما تصاویر ثبت شده توسط دوربین دوگانه‌ی آن با سنسور 12 مگاپیکسلی 1/2.3” RGB و سنسور 20 مگاپیکسلی مونوکروم 1/2.78” دارای کیفیت بالایی بوده و موفق به کسب امتیاز 102 در تست‌های DxOMarkگردیده است.

شایان ذکر است که امتیازات و تست‌های سایت DxOMark الزاماً نشان‌دهنده عملکرد دوربین گوشی در شرایط واقعی نیستند اما شکی وجود ندارد که دوربین Huawei P20 Pro بهترین دوربین گوشی معرفی شده تا این تاریخ است. باید منتظر عرضه‌ی این گوشی به بازار ماند و دید دوربین این گوشی در شرایط واقعی و بررسی توسط کاربران مختلف چه عملکردی را از خود نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.