مخترع بیت کوین متهم به تقلب پنج میلیارد دلاری شده است. براساس اطلاعات موجود گریک رایت قوانین مالکیت را رعایت نکرده است.

مخترع بیت کوین متهم شده است با عدم رعایت قوانین مالکیت، اموالی به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به صورت ارزهای مجازی و سایر دارایی‌ها، از یک متخصص امنیت کامپیوتری به سرقت برده است.

برادر یکی از همکاران سابق رایت به نام کلایمن که در سال ۲۰۱۳ درگذشت، از رایت که مدعی است در سال ۲۰۱۶ این ارز مبتنی بر کامپیوتر را با نام مستعار ژاپنی ساتوشی ناکاموتو ایجاد کرده است، به دلیل استفاده از قراردادها و امضاهای جعلی برای ثبت اختراع بیت کوین به نام خود، شکایت کرده است.

داستان اتهام مخترع بیت کوین

خانواده کلایمن در دادخواست خود که در دادگاه پالم بیچ فلوریدا تنظیم شده است، ادعا کرده‌اند که خواستار حق مالکیت بر یک میلیون بیت کوین و تکنولوژی‌های بلاک چینی که کلایمن در طول حیات خود آن‌ها را توسعه داده هستند. ارزش این دارایی‌ها اکنون پنج میلیارد دلار است.

وکیل خانواده کلایمن در شکایتنامه اعلام کرد که مخترع بیت کوین مجموعه‌ای از قراردادها را تنظیم کرد که به او اجازه می‌داد دارایی‌های کلایمن را به حساب‌های خود یا شرکت‌های تحت کنترل خود منتقل کند.

البته احضار سریع مخترع بیت کوین که تابعیت استرالیایی دارد و در حال حاضر در لندن سکونت دارد، جهت ارائه توضیحات امکان پذیر نیست. وی همچنین متهم است وظایف شراکت را نقض کرده است و به طرز ناعادلانه‌ای همکار خود را نادیده گرفته است. هنوز وکیلی هم از طرف مخترع بیت کوین برای این پرونده معرفی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.