گلکسی نوت ۹

حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۹ در زیر صفحه نمایش آن تعبیه خواهد شد

حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۹ در درون صفحه نمایش آن قرار خواهد گرفت و با این وجود،سامسونگ اولین دستگاه خود را با این فناوری راهی بازارهای جهانی خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ رسانه‌های چین و ثبت پتنت‌هایی که از غول تکنولوژی کره دیده شده است، سامسونگ برای ارائه راه حل استفاده از سنسور تعبیه شده در درون صفحه نمایش گوشی، به شرکت‌های واسطی همچون سیناپتیکس تکیه نخواهد کرد. کمپانی کره‌ای قصد دارد تا برای ساخت حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۹ راه حل خود را پیاده کند.اگر چه این موضوع ممکن است که در بخش تحقیق و توسعه برای سامسونگ هزینه‌های بیشتری را به بار آورد، اما در طولانی مدت به نفع این شرکت بوده و این گوشی‌ساز کره‌ای را از هزینه‌های مربوط به لایسنس و حق استفاده از این فناوری دور خواهد کرد.

 

تصویری که در بالا ملاحظه می‌کنید، به پتنت جدید سامسونگ تعلق دارد و تلاش این شرکت برای توسعه حسگر اثر انگشت قرار گرفته در درون نمایشگر را نشان می‌دهد. البته این طرح فقط به عنوان یک مرجع به نمایش درآمده و هیچ اشاره‌ای به سنسور اثر انگشت گلکسی نوت ۹ و یا پرچمداران بعدی سامسونگ ندارد.برای مدت نسبتا طولانی است که شایعات مربوط به استفاده از این فناوری توسط شرکت کره‌ای منتشر می‌شود. در اوایل سال ۲۰۱۶ گزارش‌های زیادی به این نکته اشاره می‌کردند که سنسور تعبیه شده در درون صفحه نمایش گوشی، احتمالا در مدل‌های گلکسی اس ۸ و یا گلکسی نوت ۸ رخ نشان خواهد داد، اما این اتفاق هرگز به وقوع نپیوست.

بعد از آن نوبت به گلکسی اس ۹ رسید و با توجه به رندرهایی که از این دستگاه منتشر شده، می‌توان گفت که باز هم چنین چیزی محقق نخواهد شد و اکنون نوبت به گلکسی نوت ۹ رسیده است.سامسونگ بسیار دوست می‌داشت که اولین گوشی‌سازی باشد که از این تکنولوژی استفاده می‌کند، اما ویوو به لطف استفاده از تکنولوژی سیناپتیکس، اولین گوشی جهان با سنسور تعبیه شده در زیر صفحه نمایش گوشی را با نام Vivo X20 Plus UD معرفی کرد.

پتنت دیگری از سامسونگ که نشان از وجود حسگر اثر انگشت درون نمایشگر گلکسی نوت ۹ دارد

در هر صورت انتظار می‌رود که سامسونگ گلکسی نوت ۹ در اواخر ماه اگوست و یا اوایل سپتامبر در نمایشگاه IFA 2018 معرفی شد. باید دید که آیا سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۹ در زیر نمایشگر آن قرار خواهد گرفت یا به مانند سری گلکسی اس ۹ همچنان باید شاهد این سنسور بیومتریک در پنل پشتی آن باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.