نسخه پایدار Android x86 7.1 در حالی منتشر شده که امکان استفاده از اندروید نوقا را در قالب رابط کاربری تا حد ممکن بدون عیب و ایراد برای مالکان کامپیوترهای شخصی فراهم می‌کند.

مدت‌ها از انتشار نسخه‌های پایدار Android x86 می‌گذرد اما خروجی جدید این پروژه نشان از آن دارد که روند رو به پیشرفت این محصول همچنان ادامه دارد. همان‌طور که می‌دانید Android x86 در واقع پورتی از نسخه‌های موبایلی اندروید است که برای کامپیوترهای شخصی و مک توسعه یافته است. این در حالی است که تقریباً در قالب این پورت، هیچ تغییر چشمگیری در رابط کاربری محصول خروجی، در مقایسه با آنچه روی گوشی‌های هوشمند شاهد هستید ایجاد نخواهد شد.

حالا خبرهای رسمی از انتشار اولین نسخه پایدار پورت اندروید ۷.۱ حکایت دارند که امکان استفاده از اندروید نوقا را روی کامپیوترهای شخصی یا دیگر ماشین‌های مجازی انتخابی شما فراهم می‌کند.پیش از این دو نسخه کاندید انتشار Android x86 7.1 در ژوئن ۲۰۱۷ و اکتبر سال گذشته میلادی منتشر شده بود. حالا توسعه‌دهندگان پروژه معتقدند نسخه ۷.۱ به سطحی از پایداری رسیده تا امکان اجرای آن برای کاربران کامپیوترهای شخصی فراهم شود.از نسخه آزمایشی قبلی تاکنون، قابلیت‌های زیادی به این نسخه پورت شده اندروید اضافه شده است. از جمله مهم‌ترین موارد می‌توان به قابلیت نصب خودکار اشاره کرد که امکان نصب Android-x86 را به عنوان تنها سیستم‌عامل دستگاه شما فراهم می‌کند.

ارائه اطلاعات بیشتر در منوی انتخاب دیسک و پارتیشن، اضافه شدن گزینه‌های پیشرفته برای بوت، ذخیره گزینه انتخاب آخر در منوی grub2، به روزرسانی کرنل به LTS Kernel 4.9.80 با پچ‌های بیشتر از AOSP، نمایش منوی خاموش کردن دستگاه با فشردن ctrl+alt+del و رفع طیف قابل توجهی از مشکلات و باگ‌ها از جمله نکات قابل توجه در این خصوص به حساب می‌آید.

توسعه‌دهندگان این نسخه حتی تسک‌بار را هم به عنوان یک لانچر مستقل در اختیار کاربران قرار داده‌اند تا بتوانید از قابلیت مالتی ویندو استفاده کنید. بخش پلی‌استور هم حالا با سرویس‌دهی کامل در اختیار کاربران قرار دارد. تنها نکته منفی که به چشم می‌خورد آن است که متاسفانه هیچ راهکار سرراست و ساده‌ای برای غیرفعال کردن نوار پیمایش لمسی موجود روی صفحه وجود ندارد.

امکان دانلود Android x86 برای کامپیوترهای شخصی ۳۲ و ۶۴ بیتی از لینک زیر منبع وجود دارد.

[megadl] لینک دانلود[/megadl] 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.