اطلاعاتی تازه در رابطه با آپدیت جدید پلی استیشن ۴

در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه به‌روزرسانی نسخه ۵.۵۰ سیستم نرم‌افزاری کنسول پلی استیشن ۴ خواهیم بود.

در همین راستا کمپانی سونی جزئیات تغییرات صورت گرفته در این نسخه را شرح داده است. یکی از موارد اضافه شده در این به‌روزرسانی قابلیتی به نام Play Time Management است که به واسطه آن می‌توان بر مدت زمان بازی کردن با این کنسول نظارت داشت.در این بسته به‌روزرسانی شاهد اضافه شدن برخی ویژگی‌های جدید و تغییراتی در رابط کاربری خواهیم بود که جامعه هدف آن گیمرهای بزرگسال است. شاید اتصال مداوم یک کنسول به اینترنت به این معنا باشد که توسعه‌دهندگان می‌توانند از برخی سدها و موانع مثلا با پچ‌کردن بازی‌های تمام نشده عبور کنند اما این امکان را به سونی و مایکروسافت می‌دهد که کنسول خود را با افزودن ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی کنند. آخرین به‌روزرسانی سیستم نرم‌افزاری سونی برای کنسول پلی استیشن ۴ نیز همین کار را کرده و برای آن تعدادی قابلیت جدید به ارمغان می‌آورد.

http://telegra.ph/file/9b2c66f7a55b6ef884403.jpg

سرتیتر ویژگی‌های نسخه ۵.۵۰ با عنوان Play Time Management شناخته می‌شود. این قابلیت به والدین و محافظان کودکان اجازه می‌دهد مقدار زمانی را که گیمرهای جوان‌تر می‌توانند با کنسول PS4 بازی کنند، مدیریت کنند. شاید این قابلیت بیش از هر قشری برای خانواده‌هایی مهم باشد که از میزان بازی کردن فرزندانشان با این کنسول نگران هستند. مدیریت زمان چه از طریق کنسول و چه از طریق وب امکان‌پذیر بوده و به کودکان درباره زمان باقی مانده و اتمام تایم تعیین شده اخطار داده خواهد شد تا بتوانند بازی را ذخیره کرده و از آن خارج شوند.شاید بتوان قابلیت Supersampling را هیجان‌انگیزترین ویژگی موجود در این به‌روزرسانی برای گیمرهای بزرگسال دانست. این بدان معناست که اکنون کاربران کنسول پلی استیشن ۴ پرو می‌توانند از “تجربیات دیداری بهبودیافته” در برخی بازی‌های این کنسول لذت ببرند؛ حتی اگر صاحب یک تلویریون ۴K نباشند.

http://telegra.ph/file/c7102ce29ea540aeb293c.jpg

علاوه بر این، نسخه ۵.۵۰ سیستم نرم‌افزاری این کنسول به کاربر اجازه خواهد داد که اعلانات قدیمی را حذف کند؛ چیزی که همه صاحبان PS4 باید از شنیدنش خوشنود باشند. در حال حاضر اطراف هر صاحب این کنسول پر شده از اعلانات قدیمی و مزاحم. پس وقت آن رسیده که هر کدام از این اعلانات را که خواستید چه سرجمع و چه یک به یک، تنها با فشردن دکمه‌های تعیین شده حذف کنید. اخیرا سونی تعدادی به‌روزرسانی را نیز به کتابخانه رابط کاربری اضافه کرده است.

این قابلیت‌ها به کاربر کمک می‌کند بازی‌هایی را که خریداری کرده، از بقیه بازی‌هایی که از طریق PS پلاس به‌دست آورده جدا کند. هم‌چنین می‌توانید برنامه‌هایی را که مطمئنید دیگر نیازی به دسترسی و اجرای آن‌ها ندارید (مانند تریلرها و دموها) مخفی کنید. به‌روزرسانی مذکور هم‌اکنون در اختیار بتا تسترها (آزمایش‌کنندگان نسخه‌های آزمایشی) که پیش از این برای دریافت زودهنگام به‌روزرسانی‌ها ثبت‌نام کرده بودند، قرار گرفته است. با این حال معمولا سونی به‌روزرسانی‌های سیستم نرم‌افزاری خود را کم‌تر از چند هفته پس از عرضه برای بتا تسترها در اختیار عموم کاربران قرار می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.