ادعای رسانه کره‌ای: ال‌جی و اپل در آستانه امضای قرارداد تولید خودرو قرار دارند

ظاهرا طی این قرارداد شرکت‌های ال جی و مگنا اینترنشنال وظیفه تولید دور اولیه خودروی اپل را برعهده می‌گیرند. در صورتی که گزارش‌های گذشته صحت داشته باشند، زودترین زمانی که اپل کار معرفی می‌شود، سال ۲۰۲۵ خواهد بود.

همکاری میان ال‌جی و مگنا احتمالا در سال جاری میلادی تکمیل می‌شود و ظاهرا اپل مشتری اصلی این کمپانی جدید خواهد بود.

اوایل سال جاری میلادی گزارش‌های زیادی درباره همکاری اپل با کیا و هیوندای برای تولید خودروی برقی کوپرتینویی‌ها منتشر شد. با این حال پس از مدتی این خودروسازان کره‌ای از توقف مذاکرات با اپل خبر دادند.

به باور کارشناسان، خودروی اپل با لوگوی همین کمپانی از راه می‌رسد و ارتباط میان کوپرتینویی‌ها و سازنده این خودرو مشابه ارتباط فاکسکان با آیفون خواهد بود. در حقیقت سازنده اپل کار قطعات را دریافت کرده و آن را مونتاژ می‌کند، موضوعی که چندان به مذاق خودروسازان خوش نمی‌آید. برای مثال هیوندای و کیا چنین اقدامی را ضربه به اعتبار خود به عنوان خودروساز می‌دانند.

ال‌جی و اپل در آستانه امضای قرارداد تولید خودرو قرار دارند

ال‌جی و مگنا چندان در دنیای خودرو شناخته شده نیستند، بنابراین اپل می‌تواند از آن‌ها برای تولید محصولش استفاده کند. در حال حاضر ال‌جی و مگنا برخی قطعات خودرو مانند باتری و موتور را برای کمپانی‌هایی مانند تسلا، جنرال موتورز، فورد و بی‌ام‌و تامین می‌کنند، بنابراین با این بازار آشنا هستند.

از سال ۲۰۱۵ کوپرتینویی‌ها مشغول توسعه فناوری خودران تحت پروژه «تایتان» هستند. اگرچه در سال ۲۰۱۷ گزارش‌هایی درباره توقف کار روی این پروژه منتشر شد، اما اپل با استخدام‌های متعددش همچنان مشغول کار روی این پروژه است.

اخیرا مدیرعامل اپل، تیم کوک در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که کوپرتینویی‌ها به دنبال یکپارچه‌سازی سخت افزار، نرم افزار و سرویس‌ها در دنیای خودروهای الکتریکی هستند. همین صحبت می‌تواند از ادامه فعالیت‌های اپل در زمینه خودرو خبر دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.